„Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych”

          Po krótkiej prezentacji zawodów których uczymy w naszej szkole, oraz obejrzeniu urywków z filmu „ALTERNATYWY 4” przedstawiających fachowców, jakich nasza szkoła na pewno NIE przygotowuje, uczniowie gimnazjów udali się na zwiedzanie szkoły. Tego dnia naszą szkołę odwiedziło ok. 500 uczniów z gimnazjów pilskich jak i z Wyrzyska, Szydłowa czy Ujścia. Osobiście mogli zobaczyć jak wyglądają zajęcia praktyczne odbywające się w naszych pracowniach, jak również spróbować swoich sił przy wykonywaniu niektórych prac. Liczymy na to, że część z nich tego dnia odnalazła swój pomysł na życie i cel, do którego będzie dążyć przez najbliższe kilka lat. Do zobaczenia we wrześniu w progach naszej szkoły!!!
        Dzień 6 grudnia to była również okazja dla uczniów pilskiej „Budowlanki” na zapoznanie się z nowymi technologiami. Tego dnia w naszej szkole odbyło się szkolenie firmy MAPEI (światowego lidera w produkcji klejów i produktów chemicznych), oraz firmy STEICO z Czarnkowa przedstawiającej innowacyjny system materiałów konstrukcyjnych i termoizolacyjnych.
       W między czasie w kuluarach (czyli w naszej bibliotece) odbywały się bardzo konstruktywne rozmowy. W obchodach „Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych” w naszej szkole udział wzięli przedstawiciele najważniejszych w Pile firm budowlanych i projektowych, Powiatowy Konserwator Zabytków, Wiceprezes InwestPark w Pile, Prezes Izby Gospodarczej Północnej Wielkopolski, Dyrektor Wydziału Politechnicznego PWSZ w Pile, Starszy CECH-u w Pile, którzy również zwiedzili pracownie zawodowe mieszczące się w budynku przy ul. Kilińskiego. Odwiedzili nas również Starosta Pilski Pan Eligiusz Komarowski i Dyrektor Wydziału Oświaty Pani Łucja Zielińska. Podczas spotkania mowa była o nowych kierunkach, które Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Pile zamierza otworzyć od września 2017 r., a które wpisują się w zapotrzebowanie lokalnego rynku pracy. Rozmawialiśmy również o umowach patronackich, które uatrakcyjniłyby naukę uczniów w naszej szkole. Uczestnicy zaproponowali również zorganizowanie w naszej szkole konferencji na temat rewitalizacji starych obiektów na przykładzie będącej obecnie naszą aulą dawnej sali kina ISKRA.
     Liczymy na to, że kolejna impreza w naszej szkole spowoduje jeszcze większe zainteresowanie nie tylko w środowisku pilskim, ale również wśród osób spoza Piły!