Sukces w ogólnopolskim konkursie z języka niemieckiego.

Nasza szkoła znalazła się wśród zwycięzców ogólnopolskiego konkursu z języka niemieckiego „Erlebnisreise mit Deutsch / Z niemieckim w drogę”.  Był to projekt realizowany przez Goethe-Institut w Warszawie we współpracy z wydawnictwem LektorKlett, i był skierowany do wszystkich typów szkół z całej Polski.

Celem konkursu była promocja nauki języka niemieckiego wśród uczniów szkół podstawowych oraz szkół ponadgimnazjalnych. A praca konkursowa to film reklamowy, spot, (trwający max jedną minutę) promujący język niemiecki i nawiązujący do tematu „Warum Deutsch?”(„Dlaczego niemiecki?”).

W projekcie w naszej szkole brali udział uczniowie klasy 3A: David Behrendt, Alicja Brodecka, Łukasz Cieślik, Kacper Pilarski, Kacper Malinowski i Wiktoria Kupis.

Jako nagrodę, szkoła otrzyma pakiet z materiałami dydaktycznymi do nauki języka niemieckiego.  Zawiera on m. in. gry językowe, grafiki, plakaty oraz karty pracy. A zwycięski zespół otrzyma dyplomy oraz upominki od Goethe-Institut.

Filmik zrealizowany przez naszych uczniów pod opieką nauczycielki języka niemieckiego, pani Aliny Alichniewicz można zobaczyć na facebooku naszej szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia filmu;

https://drive.google.com/file/d/17ym5Mh_RqlVj2nME293cCu9q2wEQhHfc/view