ZSB Piła – BUDOWLANKA
Aktualności

Ogólnopolska Olimpiada Artystyczna

W dniach 8-9 luty 2016 r. w pięknej scenerii II Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu odbył się  etap rejonowy XL Ogólnopolskiej Olimpiady Artystycznej, sekcji plastycznej, której organizatorem od 1976 roku jest Muzeum Narodowe w Warszawie. Wraz z opiekunem p. Adrianną Megger na olimpiadę pojechały dwie uczennice naszej szkoły, z klasy III D Agata Hermaszczuk i Joanna Szak.

Pierwszego dnia dziewczyny miały do napisania pracę na jeden z pięciu podanych tematów, z wiedzy o sztuce. Następnego dnia odbył się egzamin ustny składający się z: prezentacji przygotowanych przez uczennice – tematu własnego dotyczącego wybranego zagadnienia z dziejów sztuki oraz odpowiedzi na dwa wylosowane pytania z wiedzy o sztuce w oparciu o konkretne dzieła przedstawione za pomocą przezroczy. Zabrakło szczęścia aby dostać się do etapu centralnego olimpiady.

Agata i Joanna nie poddają się i zapewniają, że w przyszłym roku będą próbowały ponownie swoich sił w tak unikalnej i trudnej tematyce wiedzy o sztuce.

Skip to content