ZSB Piła – BUDOWLANKA
Aktualności

Renowatorzy na praktykach

     Dziewięcioro uczniów Klasy III Technikum Renowacji Elementów Architektury z pilskiej ?Budowlanki?  w ramach miesięcznych praktyk przypadających na maj 2016 r. uczestniczy w renowacji kaplicy cmentarnej przy kościele Bożego Ciała w Górze- miejscowości znajdującej się na Dolnym Śląsku. Kościół położony jest około 1,5 km od centrum miasta, prowadzi do niego piękna aleja lipowa. Jest to budowla późnogotycka z XV/XVI w wzniesiona na miejscu wcześniejszego obiektu sakralnego, obecnie w barokowej formie. Przykryta jest pięknym stropem drewnianym z bogatą polichromią tematycznie związana z wezwaniem kościoła.

     Kaplicę cmentarną wymalował Paul Stankiewicz, w II połowie  XVIII w, niemiecki malarz rozpoczynający karierę właśnie w Górze. Zadaniem uczniów jest renowacja polichromii malarskiej znajdującej się w kaplicy cmentarnej, konserwacja rzeźb z piaskowca oraz retusz i restauracja 12 kaplic ceglanych drogi krzyżowej. Uczniowie będą mieli okazję zmierzyć swoje siły pracują wiele godzin w ciężkich warunkach przy renowacji tego wyjątkowego obiektu oraz zrozumieć na czym polega praca podczas renowacji zabytku. Oto kilka fotografii z ich pracy.

Skip to content