ZSB Piła – BUDOWLANKA
Aktualności

Lekcja w plenerze

W piątek,  20 maja 2016 r. dzięki uprzejmości pracowników Centrum Edukacji Leśnej ?Kalinka? klasa 3a wzięła udział w lekcji plenerowej z geografii. Tematem zajęć była analiza profilu glebowego. Zajęcia te były poprzedzone realizacją lekcji poświęconym typom gleb występujących na świecie. Najważniejszą częścią lekcji było wykonanie odkrywki glebowej oraz opisanie poziomów glebowych. Jak się okazało nauka to nie tylko ciężka praca intelektualna ale także fizyczna?Grupa wykazała się dużym zaangażowaniem i dobrą organizacją. Każdy wywiązał się ze swojego zadania?jedni kopali, inni mierzyli pH gleby a jeszcze inni spisywali wnioski. Razem dali radę. Lekcję w plenerze zakończył długi spacer po lesie oraz wykład pani Małgorzaty Plata dotyczący ukształtowania terenu, składu gatunkowego oraz pracy w lesie. Po zajęciach, szczególnie tak wyczerpujących, czekała nagroda w postaci kiełbasek z grilla i odpoczynek w ?pięknych okolicznościach przyrody?.

Alicja Korbeń

Skip to content