ZSB Piła – BUDOWLANKA
Aktualności

Kino na Temat

16 listopada, w ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka, uczniowie klas 1d, 2a, 3a wzięli udział w projekcji filmu „Żałuję!” w reż. D. Schrama, który zorganizowany został w kinie Helios w ramach programu edukacyjnego „Kino na Temat”. Po seansie odbyła się dyskusja na temat rozwoju emocjonalnym nastolatków oraz wpływu zewnętrznych okoliczności i innych ludzi na zachowania jednostki.

 plakat-spijt-zalujeJochem na każdym kroku doświadcza w szkole niemiłych sytuacji. Chłopiec jest nieustannie dręczony przez rówieśników. Nasilający się wobec bohatera klasowy bullying doprowadza do fatalnych skutków.

Nadwaga Joachema staje się pretekstem do wyśmiewania go w klasie. Przyjaciele David i Vera stają w jego obronie i próbują mu pomóc, ale nie mają odwagi, by przeciwstawić się reszcie grupy. Wychowawca klasy również nie okazuje wsparcia. Bohater szuka pocieszenia w muzyce, która jest jego pasją, i w zabawach ze znalezionym psem Simbadem. Samotność i odrzucenie doprowadzają jednak do fatalnych skutków.

Skip to content