ZSB Piła – BUDOWLANKA
Aktualności

Piłka ręczna dziewcząt ! – Zwycięstwo!!!

W poniedziałek 14 listopada 2016 odbyły się Mistrzostwa Powiatu Pilskiego w piłce ręcznej dziewcząt. Organizatorem zawodów był NSZS w Pile, finansowany przez Powiat Pilski, a gospodarzem imprezy była Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Staszica w Pile.

W uroczystości otwarcia imprezy uczestniczyli: Prorektor ds. Dydaktyki i Studentów prof. nadzw.dr Ryszard Bania, Honorowy Członek Zarządu NSZS – Marian Barełkowski, Przewodniczący NSZS w Pile- Marek Święszkowski, Wicedyrektor Gimnazjum Nr 5 w Pile – Barbara Ochocka oraz Kierownik Instytutu Wychowania Fizycznego PWSZ  – Andrzej Grzesik.

W imprezie uczestniczyło 6 drużyn. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Dominika Pikulik, Katarzyna Pinkowska, Joanna Szak, Anna Wojczyńska, Karolina Dębowczyk, Edyta Madaj, Jagoda Szpakowicz, Natalia Szefler, Natalia Kozera, Roksana Rudczak i Agnieszka Szczepaniak, znalazła się w grupie z mistrzem LO Tow.  Salezjańskiego i ZS im. St. Staszica tzw. Naftą. W II grupie znalazły się ZSP nr 2, I LO w Pile i CKZiU Wyrzysk.
W celu wyłonienia zwycięzcy w I grupie nasze dzielne dziewczyny musiały walczyć z LO Tow. Salezjańskiego rzutami karnymi, wychodząc zwycięsko 2:1. W II grupie pierwsze miejsce zajęła drużyna z I LO w Pile i z nimi nasze dziewczyny stoczyły równą walkę o Mistrza Powiatu Pilskiego, wychodząc z niej zwycięsko 6:5. Mózgiem, kołem napędowym naszego zespołu była Dominika Pikulik, jedyna zawodniczka trenująca piłkę ręczną. To ona prowadziła całą grę, wspierała, pomagała i pobudzała cały zespół do walki o każdą piłkę. Ale cały zespół zasłużył na ogromne brawa i trzymamy kciuki w dalszych rozgrywkach.
Gratulujemy !

Klasyfikacja końcowa !

1m. ZSP Nr 3 Piła
2m. ILO Piła,
3m.LO Towarzystwa Salezjańskiego w Pile,
4m. ZSP Nr 2 w Piłe,
5/6m.ZS im. Stanisława Staszica w Pile , CKZiU Wyrzysk

 

Skip to content