ZSB Piła – BUDOWLANKA
Aktualności

Było takie miasto

24 marca 2017 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Pile, w sali kinowej byłego kina Iskra odbyła się Konferencja pt. „…było takie miasto”. Wykład inaugurujący wygłosił kustosz Muzeum Stanisława Staszica w Pile,
Pan
Maciej Usurski. Było to pierwsze spotkanie dotyczące historii naszego miasta, rozpoczynające cykl wykładów na ten temat.

Ponieważ był to pierwszy dzień Drzwi Otwartych pilskiej „Budowlanki” zaproszenie na konferencję przyjęli uczniowie klas trzecich wszystkich pilskich gimnazjów. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: Dyrektor Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Pile – Pani Łucja Zielińska, jak również Dyrektor Muzeum Okręgowego w Pile – Pan Ziemowit Niedźwiecki.

Projekt realizowany jest przez młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Pile we współpracy z seniorami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pile. Kolejne spotkanie z tajemniczą historią naszego miasta odbędzie się 3 kwietnia 2017 roku, a tematem przewodnim będą odkrycia archeologiczne w Pile
i okolicach. Wykład wygłosi Pan d
r Jarosław Rola, archeolog, pracownik Muzeum Okręgowego w Pile. Już dziś zapraszamy na wykład wszystkie osoby zainteresowane tą tematyką.

Skip to content