ZSB Piła – BUDOWLANKA
Aktualności

Język niemiecki od kuchni!

Uczniowie naszej szkoły już po raz drugi wzięli udział w ogólnopolski konkursie – projekcie z języka niemieckiego DAF Kenner kochen!
W tym roku szkolnym zadaniem uczniów było przygotowanie informacji na temat potrawy, pochodzącej z jednego z krajów niemieckojęzycznych, a następnie zaprezentowanie jej w języku niemieckim wraz z recepturą potrawy. Uczniowie samodzielnie przygotowali danie i nagrali filmiki.
W naszej szkole do projektu przystąpili uczniowie klasy 2A w składzie: Sandra Wawrzyniak, Kamila Turek, Kinga Rusin, Piotr Oczachowski i Szymon Stępień. Przygotowali oni specjalność kuchni austriackiej, a mianowicie Kaiserschmarrn.
Efekty ich pracy możecie obejrzeć sami:
https://drive.google.com/file/d/0B6x_qXz8a8FqY2xhak5vY1c5RWs/view

Skip to content