ZSB Piła – BUDOWLANKA
Aktualności

Spotkanie z Aleksandrem Dobą

W dniu 30.10.2017 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Pile gościł niezwykłą osobę. Tym gościem był Aleksander Doba – podróżnik, pasjonat kajakarstwa i podróży, który trzykrotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki.

Spotkanie z panem Aleksandrem było możliwe dzięki działaniom prezesa Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych „Effata” w Pile oraz szeregom innych osób i sponsorów. Patronat honorowy nad cyklem spotkań objął Starosta Pilski pan Eligiusz Komarowski.

Nasza szkoła stanęła na wysokości zadania organizując miejsce spotkania wraz z projekcją filmu w sali kinowej po byłym kinie „Iskra” co pozwoliło naszym uczniom na poznanie osoby pana Aleksandra Doby osobiście.

Dzięki zabiegom dyrektora szkoły ze spotkania z panem Aleksandrem mogli skorzystać uczniowie różnych szkół pilskich.

O godzinie 10.00 miało miejsce spotkanie z podróżnikiem i projekcja filmu „Happy Olo”, w którym wzięli udział uczniowie gospodarza sali kinowej czyli Budowlanki ale również uczniowie klasy medialnej z Liceum im. Stanisława Staszica w Pile oraz klasy gimnazjalne ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Pile. Po obejrzeniu filmu uczniowie mogli wysłuchać opowiadań i odpowiedzi pana Aleksandra na przygotowane pytania. Rozmowę – wywiad z gościem prowadzili uczniowie klas medialnych Liceum im. Stanisława Staszica. Głównym przesłaniem dla młodzieży wynikającym z tego spotkania było to by w życiu mieć marzenia i nie bać się ich spełniać. Nawet jeśli wydają nam się trudne do realizacji. Pan Aleksander przekonywał, że konsekwencją, dobrym planowaniem i otwartością do życia i ludzi można nie tylko zrealizować swoje marzenia ale i szczęśliwie przeżyć życie i mieć w nim wyraźny cel.

O godzinie 13.00 odbyła się projekcja filmu „Happy Olo” dla kolejnej grupy uczniów. Tym razem film dokumentalny o osobie pana Doby i jego dokonaniach obejrzeli uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Pile, Zespołu Szkół Gastronomicznych w Pile, Liceum im. M.Skłodowskiej- Curie w Pile, klas gimnazjalnych ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Pile oraz kolejna grupa młodzieży z naszej szkoły.

Kolejne spotkanie z panem Dobą połączone z projekcją filmu oraz podpisywaniem książek odbyło się o godzinie 18.00 i tym razem przeznaczone było dla mieszkańców naszego miasta. Tuż przed tym spotkaniem pan Aleksander spotkał się ze słuchaczami   UTW. Spotkanie z mieszkańcami cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Sala wypełniona została do ostatniego miejsca a nawet zajęte zostały dodatkowo dostawione krzesła. Sądząc po żywiołowej reakcji i serii pytań do pana Aleksandra publiczność była bardzo zadowolona z możliwości tego spotkania. Jeszcze długo po zakończeniu spotkania pan Aleksander Doba podpisywał zakupione przez publiczność książki i pozował do zdjęć.

Sądząc z wypowiedzi pana Starosty Eligiusza Komarowskiego nie było to ostatnie spotkanie pana Aleksandra w Pile.

Skip to content