ZSB Piła – BUDOWLANKA
Aktualności

Tu mieszkamy, tu żyjemy

23 stycznia w auli naszej szkoły rozpoczął się nowy cykl spotkań: „Tu mieszkamy, tu żyjemy”. Projekt jest wspólną inicjatywą słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pile, uczniów i nauczycieli naszej szkoły, przy wsparciu Eligiusza Komarowskiego – starosty pilskiego.

Inauguracyjny wykład dotyczący historii naszego miasta pt. „Piła od stolicy prowincji po miasto ruin” wygłosił pan Maciej Usurski Kustosz Muzeum Stanisława Staszica w Pile.

Następnie swoimi  osobistymi wspomnieniami podzieliły się dwie słuchaczki Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pile: Maria Kościelniak i Maria Trzyna, które doskonale pamiętają miasto z czasów powojennych. Wywołało to bardzo żywą reakcję młodzieży.

Na zakończenie spotkania dyrektor szkoły pan Arkadiusz Jeż przedstawił historię szkoły, która powstała po to aby można było wykształcić fachowców potrzebnych do rozbudowy i odbudowy miasta.

Imprezę poprowadziły Maria Michalska i Katarzyna Ratajczak z klasy 1C.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z imprezy:

Skip to content