ZSB Piła – BUDOWLANKA
Aktualności

III Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Starosty Pilskiego w wyciskaniu sztangi .

W środę 18 kwietnia na Hali Sportowej PWSZ odbyły się III Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Starosty Pilskiego w wyciskaniu sztangi na płaskiej ławce. W zawodach udział wzięło sześć szkół : ZSP 1 , ZSP 2, ZSP 3, ZSE, ZSG i Nafta. Zawody odbywały się w trzech kategoriach wagowych , do 75 kg, 75 – 90 kg i powyżej 90 kg. Prowadzona była również klasyfikacja drużynowa szkół ponadgimnazjalnych. Nasi zawodnicy czterokrotnie indywidualnie stawali na podium. 

W kategorii do 75 kg drugi był Kacper Tober z klasy 3 wzb z wynikiem 100 kg, trzeci w tej samej kategorii był Radosław Filipiak z klasy 3 wza z takim samym wynikiem 100 kg ( przegrał większą wagą ciała ). W kategorii 75 – 90 kg trzeci był Adrian Chytra z klasy 3wza. W kategorii powyżej 90 kg drugi był Przemek Przepióra z klasy 3 wza z wynikiem 135 kg. Pozostali zawodnicy z naszej szkoły również uzyskiwali bardzo dobre wyniki i zajmowali dobre miejsca zdobywając dla zespołu punkty .

Wynikiem tego jest zwycięstwo naszej szkoły w klasyfikacji drużynowej szkół. Wygraliśmy z bardzo dużą przewagą na drugim Mechanikiem a jeszcze większą nad trzecim Ekonomikiem . Gratulacje dla całego zespołu w skład którego wchodzili :

Igor Wańczak , Łukasz Ławysz, Kacper Tober, Krystian Makowski, Krystian Guzik, Bartek Stuchlik, Jakub Salczyński, Patryk Pszeniczny, Adrian Chytra, Przemek Przepióra, Radosław Filipiak, Adrian Kamiński, Miłosz Rozpłoch, Oskar Zieliński, Mateusz Wojtaszek, Karol Magalski, Maciej Andrzejewski, Jakub Koczwarski, Eryk Mielke, Kacper Kanduła i Tomek Fabiański.

Kategoria do 75 kg, z lewej strony Radek Filipiak a z prawej Kacper Tober
Kategoria 75 – 90 kg , trzeci Adrian Chytra

Kategoria powyżej 90 kg , drugi Przemek Przepióra

Skip to content