ZSB Piła – BUDOWLANKA
Aktualności

Kościół św. Andrzeja Boboli w Kaczorach – świadek niepodległej Polski

W dniu 20.04.2018 nasza Szkoła we współpracy ze Stowarzyszeniem „Nasza Budowlanka” oraz Stowarzyszeniem Przyjaciół Kaczor i Okolic zorganizowała plener rysunkowy w ramach projektu „Kościół św. Andrzeja Boboli w Kaczorach – świadek niepodległej Polski”.

Uczniowie klasy 1d (technik renowacji elementów architektury) w ramach zajęć projektowania plastycznego wykonywali szkice z natury zabytkowego kościoła św. Andrzeja w Kaczorach. Przed rozpoczęciem zajęć plenerowych ks. proboszcz Andrzej Czerwiński przedstawił krótką historię kościoła. Obiekt został ukończony w roku 1912. Obecnie trwa przygotowanie dokumentacji projektowej, niezbędnej do rozpoczęcia koniecznego remontu.

W plenerze wzięli również udział uczniowie klasy 6 Szkoły Podstawowej w Kaczorach.

Dziękujemy Stowarzyszeniem Przyjaciół Kaczor i Okolic za ciepłe przyjęcie, poczęstunek i upominki. 

 

Skip to content