ZSB Piła – BUDOWLANKA
Aktualności

NAUKOBUS

W sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury „ISKRA” w Pile będzie stacjonował NAUKOBUS czyli Mobilne Laboratorium z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Będzie można przetestować m.in. uwięzioną piłkę, wirujące krzesełko, kulę plazmową, półkule magdeburskie i trójwymiarowy model anatomiczny ludzkiego ciała. Dla uczniów przygotowany został także „Poradnik młodego naukowca”, czyli propozycje doświadczeń, które będzie można wykonać samemu w domu.

Przekonaj się, że nauka potrafi zachwycić, bawić i zainteresować. Przyjazd Naukobusu to inicjatywa Centrum Nauki Kopernik oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Dzięki niej dzieci z mniejszych miejscowości także mają szansę zapoznać się z naukowymi atrakcjami nie jadąc do Warszawy. Jego sprowadzenie nie jest proste, bo oczekuje go wiele placówek szkolnych. Warto zatem podkreślić, że organizatorem jego przyjazdu do Piły jest Poseł Grzegorz Piechowiak i Starosta Pilski Eligiusz Komarowski.

Szczegóły na plakacie.

Sala Widowiskowa  Młodzieżowego Domu Kultury „ISKRA” w Pile

ul.Okrzei 9

02.08.2018  9:00 – 17:00

03.08.2018  8:00 – 14:00

Rezerwacja:  tel. 67  212 69 70      67  349 19 54

WSTĘP WOLNY!!!

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Skip to content