ZSB Piła – BUDOWLANKA
Aktualności

Transplantacja Drugie Życie – czek charytatywny dla Radka

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Pile (obecnie Zespół Szkół Budowlanych) znalazł się wśród trójki laureatów z województwa wielkopolskiego wyłonionych spośród ponad 30 szkół średnich biorąch udział w kampanii Transplantacja – Drugie Życie.Celem kampanii jest promowanie przeszczepiania narządów, informowanie o korzyściach, które niesie za sobą ta terapia oraz edukacja w zakresie zagadnień medycznych, prawnych i etycznych związanych z przeszczepianiem narządów w naszym kraju.

Jedną z nagród jaką otrzymała szkoła był czek charytatywny o wartości 2 tys. zł.Uczniowie i nauczyciele podjęli decyzję o przekazaniu tej nagrody Radosławowi Podkowie, byłemu uczniowi szkoły. Radek kilka lat temu w wyniku nieszczęśliwego wypadku uległ porażeniu czterokończynowemu. Wymaga on ciągłej rehabilitacji. Pieniądze przekazane przez szkołę zostaną wykorzystane prze Rodzinę na remont pokoju do rehabilitacji. W dniu 15 września 2018 r odwiedziliśmy dom rodziny Radka. W trakcie niezwykle wzruszającego spotkania państwo Podkowa podziękowali pani Alinie Alichniewicz i Karinie Mazurek za pamięć i wsparcie.

Skip to content