ZSB Piła – BUDOWLANKA
Aktualności

Powiatowe Obchody Dnia Zdrowia Piersi

W Młodzieżowym Domu Kultury Iskra w Pile 23 października odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Zdrowia Piersi. Organizatorami spotkania było Stowarzyszenie Pilski Klub Amazonek, Państwowa Inspekcja Sanitarna w Pile. W uroczystości tej wzięło udział  7 dziewcząt z naszej szkoły pod opieką pani Adeli Pierzyńskiej. W trakcie zostałrozstrzygnięty konkurs z zakresu profilaktyki nowotworowej dla młodzieży szkół średnich powiatu pilskiego pod hasłemPamiętaj o profilaktyce – chroń Siebie i Najbliższych”. Praca  Aleksandry Widawskiej z klasy 1D zajęła II miejsce.
Obchody Dnia Zdrowia Piersi służą przede wszystkim propagowaniu badań profilaktycznych w kierunku raka piersi oraz uświadamianiu kobietom, że choroba nowotworowa nie przekreśla możliwości aktywnego życia. Ciekawy wykład na temat, zarówno profilaktyki, jak i nowotworów piersi wygłosiła pani Daria Świniuch z Oddziału Chemioterapii Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Skip to content