ZSB Piła – BUDOWLANKA
Aktualności

Sukces naszych uczniów w konkursie „Aphorismen in Comics” – „Aforyzmy w komiksie”

26 października 2018 roku w Zespole Szkół Ekonomicznych w Pile odbyło się uroczyste rozstrzygniecie konkursu skierowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych Wielkopolski „Aphorismen in Comics” – „Aforyzmy w komiksie”. Zadanie konkursowe polegało na zilustrowaniu aforyzmu w formie komiksu. Natomiast teksty narratora i wypowiedzi postaci należało napisać w języku polskim i niemieckim. Celem konkursu było zainteresowanie uczniów aforyzmem, uwrażliwienie na piękno języka literackiego oraz rozwijanie zainteresowań językami obcymi.
W naszej szkole do konkursu zgłosiły się 4 osoby, tj. Weronika Speyer  – 2D, Julia Mardziołek – 4D, Wiktoria Kupis – 3A oraz Sandra Wawrzyniak – 4A.
Zwycięzcy konkursu:
1 miejsce: Weronika Speyer – Zespół Szkół Budowlanych w Pile
2 miejsce: Julia Mardziołek – Zespół Szkół Budowlanych w Pile
3 miejsce: Kacper Wojewoda – Zespół Szkół Gastronomicznych w Pile

Skip to content