ZSB Piła – BUDOWLANKA
Aktualności

Wycieczka do Instytutu Archeologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

W dniu 29.11.2018r. korzystając z zaproszenia naszej absolwentki z technikum renowacji, Renaty Pawlus obecnie studentki II roku Instytutu Archeologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza, Wydziału Historycznego w Poznaniu Renowatorzy z Budowlanki  pojechali na wycieczkę. Doktoranci Maciej Kaczor i Sebastian Teska poprowadzili dla naszych uczniów  trzy wykłady na temat: gliny, krzemieni oraz drewna. Zostaliśmy zapoznani z prowadzonymi pracami badawczymi na terenie Polski z zakresu archeologii oraz zwiedziliśmy budynek wydziału. Jesteśmy wdzięczni Renacie, Maciejowi i Sebastianowi za poświęcony nam czas i odpowiedzi na liczne pytania młodzieży.
Na zakończenie  wycieczki postanowiliśmy zobaczyć wystawę malarstwa Józefa Brandta w Muzeum Narodowym w Poznaniu.

Skip to content