ZSB Piła – BUDOWLANKA
Aktualności

Tydzień Konstytucyjny

Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich zorganizowało siódmą edycję Tygodnia Konstytucyjnego. W ramach tego wydarzenia prawnicy przeprowadzają lekcje dotyczące znaczenia Konstytucji w życiu obywateli w szkołach w całej Polsce. W naszej szkole ta akcja objęła dwie klasy. W klasie IId zajęcia poświęcone były zagadnieniu wolności słowa oraz znaczeniu i zagrożeniach związanych z tzw. mową nienawiści, natomiast w klasie IIc został poruszony temat dotyczący odpowiedzialności prawnej nieletnich.
Celem programu jest zwrócenie uwagi uczestników na praktyczny wymiar obowiązywania Konstytucji, przekazanie w przystępny i interesujący sposób, że problematyka konstytucyjna ma bezpośredni wpływ na codzienne życie każdego z nas. Wśród młodzieży promowane jest świadome obywatelstwo i motywacja do większego zainteresowania sprawami publicznymi.

Skip to content