ZSB Piła – BUDOWLANKA
Aktualności

„BEZPIECZEŃSTWO DZIECI I MŁODZIEŻY ONLINE”

Zachęcamy zarówno nauczycieli, jak i rodziców do zapoznania się (wysłuchania) z materiałami poświęconymi najważniejszym zagadnieniom z zakresu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży online. Materiał został podzielony na 4 podcasty:

1) CYBERPRZEMOC I INNE FORMY AGRESJI W SIECI (podejmowane zagadnienia: Kiedy niewinny żart staje się hejtem? Jak reagować na agresję w Internecie? Jak pomóc ofiarom cyberprzemocy?)

LINK: https://www.youtube.com/watch?v=VmbF11jldMU&amp=&feature=youtu.be&amp=&fbclid=IwAR0K9jI2M5VIzl_tjTFh5uAM7x7JRNqlVgnzIJXm1WW3itFPm7fsMIflD-w

2) PROBLEM NADUŻYWANIA INTERNETU (podejmowane zagadnienia: Jak kontrolować czas, który dziecko spędza w sieci? W którym momencie powiedzieć stop? Jakie mogą być negatywne skutki nadużywania Internetu i jak sobie z nimi radzić?)

LINK: https://www.youtube.com/watch?v=ZsZXs6Cl0a4&amp=&feature=youtu.be

3) SEKSTING I PROBLEM UWODZENIA DZIECI W INTERNECIE (podejmowane zagadnienia: Czy zdajemy sobie sprawę z negatywnych konsekwencji, które ze sobą niesie? Jak rozmawiać z nastolatkiem o skutkach takich działań? Do kogo zwrócić się o pomoc?)

LINK: https://www.youtube.com/watch?v=SzxNMABLfTs&amp=&feature=youtu.be

4) SZKODLIWE TREŚCI W INTERNECIE (podejmowane zagadnienia: Jak uchronić przed nimi nasze dzieci? Jakie treści są szkodliwe? Jak nauczyć dzieci bezpiecznie poruszać się po Internecie i odpowiednio reagować na niebezpieczne materiały?)

LINK: https://www.youtube.com/watch?v=kyHvhckBQBc&amp=&feature=youtu.be

Skip to content