ZSB Piła – BUDOWLANKA
Aktualności

„Etyka w technologii i Internecie” – wydarzenie na Facebooku

Serdecznie zapraszamy młodzież szkół ponadpodstawowych do wzięcia udziału w webinarium przeznaczonym dla młodego pokolenia, pt. „ETYKA W TECHNOLOGII I INTERNECIE”, organizowanego w ramach Szczytu Cyfrowego ONZ, które odbędzie się 31 maja 2021 r. w godz. 15:00-17:00. Udział w wydarzeniu jest darmowy, wymagana jest rejestracja.

Link do rejestracjihttps://bit.ly/3yChVlO

Podczas spotkania będzie można dowiedzieć się między innymi:
• Co na temat sztucznej inteligencji myślą doradca rządu egipskiego, polski doradca OECD i minister Piotr Mazurek?
• Dlaczego najpopularniejszy robot na świecie zgodził się przyjąć zaproszenie na wydarzenie?
• Co polska młodzież ma wspólnego ze etyczną sztuczną inteligencją?


W trakcie wydarzenia przedstawiciele Youth IGF opowiedzą o tym, jak zaangażować się w globalnych ruch Youth IGF a także wspólnie z entuzjastami z całego świata tworzyć propozycje zmian legislacyjnych oraz rządowych projektów w zakresie technologii i internetu.

Wśród prelegentów znajdą się m.in. Robert Kroplewski – pełnomocnik Ministra Cyfryzacji ds. społeczeństwa informacyjnego, polski ekspert ds. etycznej AI w OECD, Komisji Europejskiej i UNESCO, Sally Radwan – doradca Ministra Komunikacji i Technologii Informacyjnych w Egipcie oraz przedstawiciele ONZ.

Organizatorami konferencji są: Pełnomocnik Rządu ds. polityki młodzieżowej Piotr Mazurek, Youth IGF Poland oraz Rada Dialogu z Młodym Pokoleniem, we współpracy z TrendHouse.org. Wydarzenie odbędzie się po angielsku.

Skip to content