ZSB Piła – BUDOWLANKA
Aktualności

Eko-Edukacja w Powiecie Pilskim

21 i 22 września w naszej szkole odbyły się warsztaty w ramach projektu „Eko-Edukacja w Powiecie Pilskim”.

Jego celem jest zwiększenie proekologicznej świadomości i wiedzy młodzieży oraz ukształtowanie właściwych postaw i zachowań w zakresie ochrony środowiska.

W warsztatach wzięły udział  klasy 1A, 1C oraz 4D. Prowadzące spotkanie p. Małgorzata Plata z Nadleśnictwa Kaczory i p. Anna Kałka z Nadleśnictwa Zdrojowa Góra w bardzo interesujący sposób zapoznały uczniów z walorami przyrodniczymi leśnych terenów powiatu pilskiego. Uświadamiały też młodzież jak ważne jest zachowanie bioróżnorodności w tych ekosystemach. Uczniowie obejrzeli filmy z fotopułapek z różnymi gatunkami zwierząt,  rozpoznawali różne rodzaje drewna, nazywali gatunki drzew na podstawie liści i pędów. Obu panią dziękujemy za wspaniałą lekcję ekologii.

Koordynator projektu: Adela Pierzyńska

Skip to content