ZSB Piła – BUDOWLANKA
Aktualności

Światowy Dzień Bez Tytoniu

Co roku, dnia 31 maja, obchodzimy na całym świecie DZIEŃ BEZ TYTONIU. Został on ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia w 1987 r. w związku z rosnącą liczbą osób uzależnionych od tytoniu. Celem ustanowienia tego święta było zwrócenie uwagi na powszechność nałogu palenia i jego negatywne skutki dla zdrowia. W roku 2023 r. hasłem przewodnim kampanii jest „Uprawiaj żywność, nie tytoń”. Uprawa tytoniu szkodzi zdrowiu i ma negatywny wpływ na środowisko. 

W ramach obchodów obyły się zajęcia profilaktyczne, warsztaty na temat szkodliwości palenia tytoniu, prowadzone przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Pile, pogadanki w klasach przeprowadzone przez wychowawców. Opracowano również gazetki szkolne.

Akcję zrealizowano w ramach Programu Wychowawczo-Profilaktycznego Zespołu Szkół Budowlanych w Pile na rok szkolny 2022/2023 w zakresie profilaktyki przeciwdziałania uzależnieniom.

Więcej informacji znajdziecie w poniższym linku:

https://www.who.int/publications/i/item/9789240073937

Skip to content