ZSB Piła – BUDOWLANKA
Aktualności

WYCIECZKA

We wtorek, 24 października, klasy 3 technikum zapoznały się ze zbiorami jednej z najstarszych w Polsce, działającej nieprzerwanie od ponad dwustu lat Biblioteki Dzialyńskich w Kórniku. Wśród zbiorów zobaczyliśmy między innymi rękopis ballady Adama Mickiewicza „Pani Twardowska” Wycieczka została w części sfinansowana ze środków z „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”.

Uczniowie architektury krajobrazu mogli podziwiać także najstarsze i najbogatsze w gatunki arboretum w Polsce (50 ha) znajdujące się w parku kórnickim. Z okazji 100 rocznicy urodzin Wisławy Szymborskiej, pochodzącej z Kórnika, w alei cisowej zaprezentowano wiersze Noblistki.

Kolejnym etapem wycieczki przedmiotowej jest Muzeum Henryka Sienkiewicza w Poznaniu.

Skip to content