ZSB Piła – BUDOWLANKA
AktualnościOgłoszenia

Światowy Dzień AIDS 2023

Światowy Dzień AIDS obchodzony  jest co roku 1 grudnia jako jedna z najważniejszych  kampanii zdrowia publicznego zainicjowanych przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) w 1988 roku. Obchody te wpisują się w realizowane w ZSB Programy Wychowawczo-Profilaktyczne.

Tegoroczne hasło przyjęte z okazji Światowego Dnia AIDS brzmi: Wyrównujmy (ang. Equalize) i jest wezwaniem do działania w celu zmniejszenia nierówności ekonomicznych, społecznych, kulturowych i prawnych, które dodatkowo pogłębiła pandemia.

Pozostało tylko osiem lat do osiągnięcia wyznaczonego na 2030 rok celu, jakim jest wyeliminowanie AIDS jako globalnego zagrożenia dla zdrowia. Należy pilnie zająć się nierównościami ekonomicznymi, społecznymi, kulturowymi i prawnymi, które dodatkowo pogłębiła pandemia. Koniec AIDS można osiągnąć tylko wtedy, gdy te problemy zostaną rozwiązane. Przywódcy krajów muszą działać odważnie i odpowiedzialnie,  a my wszyscy, musimy włączyć się w działania, aby również pomóc w tej walce.

„W Światowy Dzień AIDS podzielmy się przesłaniem, że wyeliminowanie nierówności będzie miało korzystny wpływ na każdego z nas”.

Skip to content