ZSB Piła – BUDOWLANKA
Aktualności

KONKURS ORTOGRAFICZNY

SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH POWIATU PILSKIEGO

Zespół Szkół Budowlanych w Pile był organizatorem Konkursu Ortograficznego Szkół Ponadpodstawowych Powiatu Pilskiego pod patronatem Starosty Pilskiego o tytuł Powiatowego Mistrza Ortografii 2024.

W czwartek, 11 kwietnia 2024 roku w Zespole Szkół Budowlanych w Pile odbył się w Konkurs Ortograficzny Szkół Ponadpodstawowych Powiatu Pilskiego. Udział w nim wzięli uczniowie z: Liceum Ogólnokształcącego nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Pile, Zespołu Szkól im. Stanisława Staszica w Pile, Zespołu Szkół Ekonomicznych w Pile, Zespołu Szkół Gastronomicznych w Pile, Zespołu Szkół przy Teatralnej w Pile, Zespołu Szkół Technicznych w Pile, Zespołu Szkół w Łobżenicy oraz Zespołu Szkół Budowlanych w Pile.

Z tekstem dyktanda zmagało się 8 uczestników, których prace zostały ocenione przez przybyłych na konkurs polonistów. Zwycięzcy prezentowali bardzo wyrównany poziom znajomości zasad ortograficznych naszego języka ojczystego. Jury konkursowe wyłoniło laureatów konkursu.
I miejce – Olga Baranowska – I Liceum Ogólnokształcące w Pile,
II miejsce – Bartłomiej Piwoński – Zespół Szkół Technicznych w Pile,
III miejsce – Julia Żubryj – Zespół Szkół Ekonomicznych w Pile.


Statuetkę Mistrza Ortografii Powiatu Pilskiego 2024 oraz nagrody ufundowane przez Starostę Powiatu Pilskiego wręczyła Pani Karina Mazurek, dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych w Pile.

Skip to content