ZSB Piła – BUDOWLANKA
Aktualności

Światowy Dzień bez Tytoniu

Światowy Dzień Bez Tytoniu to globalna kampania prowadzona przez WHO, mająca na celu podniesienie świadomości na temat niebezpieczeństw związanych z używaniem tytoniu. Tegoroczny temat przewodni – Ochrona dzieci przed ingerencją przemysłu tytoniowego – podkreśla kluczowe pole bitwy. Pomimo znacznego postępu miliony młodych ludzi w dalszym ciągu są bezbronne, a na całym świecie oszałamiająca liczba 37 milionów osób w wieku 13–15 lat używa jakiejś formy tytoniu. 

Według danych z 2022 r. na całym świecie co najmniej 37 mln młodych ludzi w wieku 13–15 lat pali jakąś formę tytoniu. W Europejskim Regionie WHO 11,5% chłopców i 10,1% dziewcząt w wieku 13–15 lat pali tytoń (4 miliony).

Zaproszenie na wydarzenie – Światowy Dzień bez Tytoniu Dołącz do ruchu.

Wyjdź na marsz i stań w obronie zdrowej przyszłości!
1.Wybierz trasę: znajdź bezpieczny obszar z dostępnym punktem początkowym i końcowym i wyznacz dystans 5 km.
2.Uzyskaj pozwolenie: Upewnij się, że przestrzegasz przepisów dotyczących zgromadzeń publicznych i w razie potrzeby skontaktuj się z lokalnymi władzami w celu uzyskania pozwolenia.
3.Promuj wydarzenie: udostępnij szczegóły dotyczące godziny i daty w mediach społecznościowych i zachęć ludzi do rozmowy.

4.Znajdź pomocników: Ustaw kilka osób, aby grupa była bezpieczna i utrzymywana na właściwej drodze.


Przeciętny człowiek podczas dystansu o długości 5 km wykonuje od 6000 do 7500 kroków. Połączenie wszystkich kroków ma pokazać, ile mają mocy, gdy są zjednoczeni.


Nadszedł czas, abyśmy jako młodzi ludzie przeciwstawili się mu i powiedzieli „nie” jego destrukcyjnemu wpływowi, który niszczy przyszłość, jakiej pragniemy. Organizujemy marsz przeciwko Big Tobacco. Dołącz do nas i innych osób z całego świata i pozwól, aby Twój głos został usłyszany!

Celem przemysłu tytoniowego, który wydaje około 8 miliardów dolarów rocznie na różne formy reklamy mające wpłynąć na decyzje młodzieży, jest uzależnieniu nowego pokolenia. Dlatego to młodzi ludzie powinni zabrać głos w sprawie ich prawa do zdrowej przyszłości. WHO proponuje włączenie młodych ludzi w akcję oraz zmobilizowanie ich wokół przesłania Światowego Dnia bez Tytoniu poprzez marsz.


Po co występować przeciwko Big Tobacco? Przemysł tytoniowy koncentruje się na uzależnianiu nowego pokolenia, aby chronić swoje zyski. Razem mamy wpływ, aby położyć kres dziesięcioleciom taktyk, kłamstw i zniszczeń powodowanych przez przemysł tytoniowy. Chodząc, dodajesz swój głos do głosu milionów ludzi, którzy chcą przyszłości wolnej od negatywnego wpływu tytoniu.

Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/psse-swidnica/swiatowy-dzien-bez-tytoniu—31-maja-2024-r-mlodziez-wkracza-i-zabiera-glos

Skip to content