ZSB Piła – BUDOWLANKA
Aktualności

Wycieczka do Warszawy

W ramach realizacji projektu „Po co mi ta matematyka ?”, 12-13 października 2017 uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Pile wybrali się na wycieczkę do Warszawy aby tam poszukać odpowiedzi na pytanie, które jest jednocześnie tytułem projektu. Oprócz zwiedzania młodzież miała okazję wziąć udział w warsztatach na Wydziale Matematyki Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie dr Wojciech Czerwiński w sposób ciekawy przedstawił nam matematyczne zagadnienia związane ze skalą, rachunkiem prawdopodobieństwa czy sztuką manipulacji.  Kolejnym etapem naszych poszukiwań była wizyta w Centrum Nauki Kopernik, Planetarium oraz w ogrodach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z realizacji projektu na stronie: https://www.facebook.com/Po-co-mi-ta-matematyka-519400335074522/

Skip to content