ZSB Piła – BUDOWLANKA
Aktualności

Legalna Kultura

Gdziekolwiek jesteś. Kiedykolwiek chcesz. Kultura jest z Tobą.

 Nasza szkoła   włączyła się do akcji Kultura Na Widoku. Jest to multimedialny projekt, który daje dostęp do bogactwa zasobów legalnych źródeł kultury w cyfrowym wydaniu, dosłownie i w przenośni wychodząc naprzeciw współczesnemu odbiorcy. Regały Kultury Na Widoku to uliczne wirtualne biblioteki ustawione w centralnych punktach miast oraz w miejscach wydarzeń kulturalnych. W naszej szkole plakat promujący akcję znajduj się na pierwszym piętrze.

Utwory w Kulturze Na Widoku adresowane są do wszystkich grup wiekowych. Akcja wychodzi naprzeciw współczesnemu odbiorcy, który coraz częściej szuka muzyki, filmów i książek w Internecie. Jak dowodzą badania brak wiedzy o bogactwie legalnych zasobów powoduje, że Polacy (często nieświadomie) sięgają do pirackich serwisów. Kultura Na Widoku to także prezentacja, które dają dostęp do kultury
w sposób zgodny z prawem i wolą twórców.

Warto podkreślić, że osoby publiczne promują Kulturę Na Widoku.

Bardzo podoba mi się to, że kultura z legalnych źródeł wyszła odbiorcy na spotkanie. Stanęła na trotuarze i czeka na niego. To jest fantastyczna idea!” – mówi Danuta Stenka.

Czasem warto włożyć trochę wysiłku, by przekonać się, że kultura w sieci nie musi być droga. Ale na pewno powinna być legalna. – mówi Wojciech Malajkat

Projekt dofinansowany przez: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowe Centrum Kultury.

Zapraszamy do korzystania z legalnych źródeł kultury Agata Palacz, Wioletta Wdowiak

Skip to content