ZSB Piła – BUDOWLANKA
Aktualności

Matematyczna Gala

Od września 2017 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Pile realizowany był projekt „Po co mi ta matematyka?” współfinansowany przez fundację mBanku. 

Koordynatorkami projektu były Pani Karina Mazurek i Pani Agata Skórzyńska–Palacz. Uczniowie w trakcie trwania projektu poszukiwali matematyki w życiu zawodowym i codziennym. Młodzież miała okazję uczestniczyć w warsztatach i wykładach na Uniwersytecie Warszawskim, Politechnice Poznańskiej, PWSZ w Pile, Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, Muzeum Narodowym w Poznaniu. Odbyły się również konkursy wykorzystujące wiedzę uczniów oraz twórcze i kreatywne myślenie. Celem projektu było zainteresowanie młodzieży przedmiotami ścisłymi a w szczególności matematyką. Dzięki współfinansowaniu możliwe było zakupienie nowoczesnych pomocy dydaktycznych co wpłynęło na urozmaicenie zajęć lekcyjnych z przedmiotów ogólnych i zawodowych.

5  grudnia 2017 r w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Pile odbyła się cykliczna impreza „Mikołajki w Budowlance”. W czasie trwania imprezy podsumowano projekt „Po co mi ta matematyka?”. Na sali kina „Iskra” miała miejsce Matematyczna Gala , podczas której  zostały rozdane nagrody dla zwycięzców konkursu „Liczymy zawodowo”, który Honorowym Patronatem objął Starosta Pilski Eligiusz Komarowski . Najlepszymi matematykami z powiatu pilskiego zostali uczniowie następujących szkół:

Miejsce I Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Pile

Miejsce II I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pile

Miejsce III Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Pile.

W matematycznej rywalizacji wzięło udział 9 zespołów ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu pilskiego. W uroczystej gali wzięli udział również uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Przygotowane dla nich były różne atrakcje oraz konkursy, w trakcie których mogli zapoznać się bliżej ze specyfiką zawodów oferowanych przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Pile.

 

Skip to content