ZSB Piła – BUDOWLANKA
Aktualności

Szkolenie dla techników budownictwa

Pianka poliuretanowa w izolacji budynków

W ramach porozumienia z PWSZ w Pile uczniowie klasy 1A i 2A uczący się w zawodzie Technik budownictwa oraz uczniowie klasy 2WA uczący się w zawodzie Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie wraz z opiekunami PP. Katarzyną Nurską, Joanną Kolanowską i Miłoszem Adamskim uczestniczyli w dniu 28 maja 2018r. w szkoleniu dotyczącym nowoczesnej izolacji budynków pianką poliuretanową zorganizowanym przez firmę PURIOS.

Pianka poliuretanowa to jedna z najtańszych i najbardziej skutecznych metod izolacji budynków. Zła izolacja budynku może powodować, że z budynku może uciekać nawet do 40% ciepła wytwarzanego przez ogrzewanie. Odpowiednie zabezpieczenie dachu, ścian zewnętrznych oraz fundamentów mogą znacząco obniżyć koszty ogrzewania.

Uczestnicy szkolenia dowiedzieli się między innymi: czy można użyć pianki poliuretanowej do izolacji całego budynku, czy istnieją miejsca w których pianka nie może być zastosowana, czy nadaje się ona do użytku w zarówno nowym jak i starym budownictwie, jak dobrać odpowiednią grubość pianki itp. Ponadto osoby chętne przebrane w specjalne kombinezony niczym z Kosmosu mogły same spróbować wykonania takiej izolacji w specjalnie do tego przygotowanym namiocie.

Skip to content