ZSB Piła – BUDOWLANKA
Aktualności

Spotkanie z Panią Mirą Stanisławską-Meysztowicz

Dzisiaj w naszej szkole gościła pani Mira Stanisławska-Meysztowicz założycielka Fundacji Nasza Ziemia, inicjatorka akcji Sprzątanie Świata-Polska.  Wcześniej mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z panią Mirą w 2004 roku. Głównym celem przyświecającym działalności naszego gościa j jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

Szczególnie miło przebiegło spotkanie z uczniami technikum architektury krajobrazu. Pani Mira podzieliła się z nimi doświadczeniami ze swojej pracy zawodowej, ponieważ sama projektowała ogrody i zielone zakątki. Podkreśliła jak bardzo, za granicą  cenione są  osoby zajmujące się projektowaniem terenów zielonych. Uczniowie mieli możliwość zaprezentowania miejsc, w których trwają obecnie prace nad zagospodarowaniem szkolnego ogrodu dydaktycznego. Pani Mira podsunęła kilka ciekawych pomysłów związanych z tym miejscem.

Serdecznie dziękujemy za spotkanie.

 

Skip to content