ZSB Piła – BUDOWLANKA
Aktualności

Ostatnie pożegnanie Grzegorza Lewandowskiego

            Grzegorz Lewandowski  W ostatnią niedzielę odszedł od Nas nasz kolega Grzegorz Lewandowski, wieloletni nauczyciel wychowania fizycznego.
Grzegorz był nauczycielem z powołania, praca z dziećmi i młodzieżą była jego pasją. W swojej karierze oprócz nauczania pełnił funkcję doradcy metodycznego i wspierał młodych nauczycieli. Wielu z nas miało możliwość podpatrywania jego warsztatu pracy oraz korzystało z pomysłów i doświadczeń Grzegorza. Dla wielu jego pomysły stanowiły inspirację do własnej pracy i rozwoju. Szkoła i nauczanie nie były jedyną pasją Grzegorza. Przez całe swoje zawodowe życie związany był z nauczaniem pływania, propagowaniem różnych sportów i rekreacji. Grzegorz nauczył pływać całe pokolenia młodych ludzi.

Dużo serca i pracy włożył w działalność Wodnego Ochotniczego Pogotowania Ratunkowego szkoląc i organizując pracę ratowników wodnych w naszym rejonie. Był świetnym organizatorem wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Miał zawsze nowe, ciekawe pomysły do zrealizowania a to co robił, robił z pasją. Ostatnio związał swoją działalność z rodzinnymi stronami, z Wągrowcem gdzie prowadził szkolenie pływackie, powołał klub pływacki i gdzie organizował kursy ratownicze.
Otaczająca nas pandemia skróciła jego życie i nie pozwoliła dokończyć rozpoczętych projektów.

Bardzo nam przykro

Żegnaj kolego

Msza święta za Grzegorza Lewandowskiego odbędzie się w czwartek 19.11.2020 o godzinie 11.00 w Parafii pw. Świętego Jakuba – Fara ul. Klasztorna 16 w Wągrowcu. Zaraz po mszy, około 11.40 odbędzie się pogrzeb.

Skip to content