ZSB Piła – BUDOWLANKA
Aktualności

Darmowe warsztaty programowania dla uczniów i nauczycieli!

Już po raz kolejny zapraszamy dzieci i młodzież szkolną, a także kadrę pedagogiczną do wzięcia udziału w darmowych zajęciach online z programowania. Właśnie wystartowały zapisy na bezpłatne warsztaty edukacyjne “Szkoła z Gigantami” oraz “Nauczyciel Przyszłości”. 

Celem Szkoły z Gigantami jest  propagowanie idei programowania wśród uczniów od najmłodszych lat . Zajęcia są doskonałą okazją do pogłębienia wiedzy o programowaniu i lepszego startu w przyszłość, a także bardziej świadomego korzystania z nowych technologii .

Kursy Nauczyciel Przyszłości natomiast skierowane są do kadry pedagogicznej i mają  wspomóc nauczycieli w poznaniu narzędzi wspomagających nauczanie zdalne . Warsztaty umożliwiają rozszerzenie kompetencji w zakresie wiedzy z języków programowania , które weszły do podstawy programowej szkół. Ponadto, partnerem wydarzenia został Microsoft – pierwsze zajęcia poprowadzi przedstawiciel firmy, który skupi się na omówieniu narzędzi oprogramowania, w tym Microsoft Teams.

Program zajęć “Szkoła z Gigantami” dopasowany jest odpowiednio do grupy wiekowej – tematyka poświęcona będzie programowaniu gier w środowisku Scratch oraz tworzeniu stron internetowych.

Warsztaty są całkowicie bezpłatne dla wszystkich uczestników. Jedynym warunkiem wzięcia udziału w warsztatach jest rejestracja .

Każdy uczestnik po zrealizowaniu kursu otrzyma certyfikat uczestnictwa.

Zapisu można dokonać pod poniższym linkiem, gdzie znajdą Państwo również szczegółowy terminarz, harmonogram i zakres tematyczny warsztatów:

>>Aby dowiedzieć się więcej oraz zapisać się na warsztaty, kliknij tutaj<<

Wydarzenie ma zasięg ogólnopolski. Nie istnieją żadne wymagania i ograniczenia, poza koniecznością posiadania połączenia internetowego oraz sprawnego komputera lub laptopa.

Skip to content