ZSB Piła – BUDOWLANKA
Aktualności

Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego „Weltsprachen Abitur”

31 października odbyła się w naszej szkole druga edycja konkursu z języka niemieckiego Weltsprachen Abitur, którego organizatorem było Wydawnictwo Synapsa. Do udziału w konkursie zgłosiło się 1427 uczniów z całej Polski. W naszej szkole z zadaniami zmierzyło się 7 osób a polegały one na rozwiązaniu testu obejmującego 20 ciekawie skonstruowanych pytań badających umiejętności ucznia w zakresie posiadanego słownictwa, zwrotów, czytania ze zrozumieniem, komunikacji oraz gramatyki. Szczegółowe wyniki konkursu poznamy do 15.12.2017 r.  Jednocześnie zapewniam, że każdy z uczestników uhonorowany zostanie imiennym dyplomem uczestnictwa w konkursie, a także otrzyma zestaw trzech zakładek edukacyjnych.

Dziękuję za zaangażowanie i zapraszam do udziału w kolejnych konkursach z języka naszych sąsiadów.

Skip to content