ZSB Piła – BUDOWLANKA
Aktualności

Narodowe Święto Niepodległości w Powiecie Pilskim

W dniu 11.11.2017 na terenie naszego miasta odbyło się szereg imprez organizowanych w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości.  Nauczyciele i uczniowie, naszej szkoły  wzięli aktywny udział w obchodach tego ważnego dla wszystkich Polaków święta.
O godzinie 11.00, na terenie stadionu przy ulicy Okrzei ruszył marsz Nordic Walking. W imprezie organizowanej przez Powiat Pilski wzięły udział nauczycielki: Agata Skórzyńska-Palacz, Małgorzata Kurowska, Iwona Jańczak i uczennice: Natalia Kozera, Agnieszka Szczepaniak i Anna Ksycka z kl. 2 D, Jagoda Szpakowicz,  Olga Rudzińska  z kl. 3 D i Sandra Wawrzyniak z 3 A.
Po zakończeniu rywalizacji kijkarzy, o godzinie 12.00 ruszył Bieg Niepodległości. Bieg rozpoczynał się i kończył na terenie stadionu przy ulicy Okrzei. Trasa wiodła ulicami miasta na dystansie 6300 m. Również w tym wydarzeniu udział wzięli nasi przedstawiciele: pan Kamil Kuliński oraz uczniowie: Piotr Gniot z kl. 4C, Marek Krugły z kl. 1C, Michał Haiwka z kl.1WA.

Kolejne spotkania zorganizowane przez Powiat Pilski podkreśliły szczególne znaczenie Narodowego Święta Niepodległości.

O godzinie 13.30 odbyła się uroczysta Sesja Rady Powiatu Pilskiego. Podczas sesji wykład pt. ” Pilanie okresu międzywojennego” dotyczący Powstania Wielkopolskiego i odzyskania niepodległości  przedstawiła pani  Maria Bochan, prezes Towarzystwa Miłośników Miasta Piły. Kolejnym prelegentem był pan Robert Kolasa, który przedstawił przebieg powstania.

O godzinie 18.00 w sali Biura Wystaw Artystycznych odbył się VI Koncert Muzyki Polskiej „Raduje się serce, raduje się dusza” w wykonaniu nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Pile

Skip to content