ZSB Piła – BUDOWLANKA
Aktualności

Szkolne Obchody Dni Olimpijczyka

Zespół Szkól Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Pile obchodził w czwartek, 26 kwietnia 2018 roku Szkolne Dni Olimpijczyka. Uroczystość promowała idee olimpijskie i paraolimpijskie. Gośćmi honorowymi, a jednocześnie prelegentami byli: pan Wojciech Jankowski – trener wioślarskiej reprezentacji Polski, pan Daniel Trojanowski – sternik reprezentacyjnej ósemki oraz pan Krzysztof Trawiński – Prezes Pilskiego Stowarzyszenia Nurków Niepełnosprawnych „HSA krok po kroku”. Wśród gości był również Etatowy Członek Zarządu Powiatu, pan Przemysław Pochylski. Wioślarze kadry narodowej zaprezentowali uczniom szkoły sukcesy sportowe kadry, łącznie z medalem olimpijskim, oraz zaznajomili ze specyfiką pracy trenera i rolą sternika. Pan Krzysztof Trawiński opowiedział o pracy stowarzyszenia, które wspiera osoby z różnymi dysfunkcjami i roli nurkowania w życiu osób niepełnosprawnych.

Obchody Szkolnych Dni Olimpijczyka zakończyły się Mistrzostwami o Puchar Dyrektora Zespołu szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Pile na ergometrach wioślarskich. Sędzią głównym zawodów był pan Wojciech Jankowski. W kategorii dziewcząt I miejsce zajęła Weronika Speyer, II miejsce Liliana Czarnecka, III miejsce Aleksandra Nowak. W kategorii chłopców I miejsce przypadło Dawidowi Frączkiewiczowi, II miejsce Erykowi Mielke, III miejsce Danielowi Pawlikowi.

Składamy serdeczne podziękowania partnerom szkoły i sponsorom, dzięki którym możliwe było zorganizowanie zawodów. Są nimi:

Płocki Klub Olimpijczyka,

Stowarzyszenie Nurków Niepełnosprawnych „HSA krok po kroku”,

Pan ŁukaszRyczek – Hurtownia Artykułów Elektrycznych ELBEX,

GYM FACTORY Piła,

Księgarnia „Świat książki”,

Panu Tomaszowi Marciniakowi – Handel Obwoźny.

Skip to content