ZSB Piła – BUDOWLANKA
Aktualności

Tydzień Konstytucyjny

Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich zorganizowało VIII edycję Tygodnia Konstytucyjnego. W ramach tego wydarzenia prawnicy przeprowadzają lekcje dotyczące znaczenia Konstytucji w życiu obywateli w szkołach w całej Polsce.

W naszej szkole ta akcja objęła trzy klasy: 2Ag, 2Cg, 2Dg. Na zajęciach wiedzy o społeczeństwie pani mecenas szczególny nacisk położyła na  tematykę praw człowieka. Celem projektu jest zwrócenie uwagi na praktyczny wymiar obowiązywania konstytucji, przekazanie w przystępny i interesujący sposób, że problematyka konstytucyjna ma bezpośredni wpływ na codzienne życie każdego z nas. Wśród młodzieży promowane jest świadome obywatelstwo i motywacja do większego zainteresowania sprawami publicznymi.

Skip to content